Logo
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.

 

 

 

 

 1. Úvod
 2. Vykurovanie a odvetranie
 3. Zásuvkový termostat TZ33

Zásuvkový termostat TZ33

Zásuvkový termostat TZ33

Zásuvkový termostat TZ33 Použitie a funkcia termostatu Je vhodný na spínanie jednofázového elektrického ohrevného zariadenia s max. spínanou záťaž... celý popis
30,00 EUR
25,00 EUR
bez DPH
ks
Číslo produktu:TZ33
Výrobca:THERMAL TREND
Kompletné špecifikácie

Zásuvkový termostat TZ33

Použitie a funkcia termostatu

 • Je vhodný na spínanie jednofázového elektrického ohrevného zariadenia s max. spínanou záťažou 16 A.
 • Termostat zapína a vypína ohrevné zariadenie podľa požadovanej a aktuálnej teploty v miestnosti (vykurovanie na zvolenú teplotu v rozsahu 5 až 35 °C).
 • Ľahké nastavenie pomocou otočného ovládača.
 • LCD displej zobrazuje okolitú teplotu.
 • Signalizácia zopnutia je indikovaná symbolom blikajúceho teplomera na displeji a rozsvietením zelenej LED.

Technické parametre

TypTZ33
Napájanie230 V~ / 50Hz
Spínaná záťaž16 (3) A
Spínacia diferencia0,5 °C
Pracovná teplota0 - 45 °C
Nastavenie teploty termostatu5 - 35 °C s krokom 0,5 °C
Prevádzková vlhkosť5 - 90% (prostredie bez kondenzácie)
KrytieIP 20
Skladovacia teplota0 až 50 °C


Umiestnenie termostatu

V prípade použitia zásuvkového termostatu TZ33 v kúpeľniach alebo v miestnostiach s umývacími priestormi, je možné ho umiestniť iba do pevnej zásuvky s prúdovým chráničom s menovitým vybavovacím residuálnym prúdom nepresahujúcim 30 mA, ktorá je umiestnená v zóne 3 podľa ČSN 33 2000-7-701 (viď obr.)

Popis a nastavenie termostatu

Po zapnutí termostatu TZ 33 (zastrčení do zásuvky) sa na displeji termostatu zobrazí teplota okolia termostatu a symbol teplomera.

Symbol teplomera svieti neprerušovane v prípade, že je na otočnom ovládači zvolená teplota nižšia, ako je zmeraná teplota okolia. V prípade zvolenej vyššej teploty symbol teplomera bliká a po niekoľkých sekundách je zopnuté ohrevné zariadenie. Zopnutie je indikované rozsvietením zelenej LED.

Termostat spína či vypína ohrevné zariadenie tak, aby teplota v miestnosti dosiahla hodnoty zvolené otočným ovládačom. Inú hodnotu teploty nastavíme otáčaním ovládača termostatu (v smere hodinových ručičiek hodnotu zvyšujeme, proti smeru znižujeme). Pri zmene nastavenej teploty sa na displeji rozsvieti symbol „ruka“ a je súčasne zobrazovaná nastavovaná teplota v rozsahu 5 až 35 °C s krokom 0,5 °C. Po niekoľkých sekundách nečinnosti zmizne symbol „ruka“ a hodnota nastavovanej teploty. Displej opäť zobrazuje teplotu okolia termostatu.

Regulácia teploty

 1. Zapnutie ohrevného zariadenia: Kúrenie je zapnuté (termostat zopnutý), ak je okolitá teplota o 0,5 °C menšia ako nastavená teplota.
 2. Vypnutie ohrevného zariadenia: Kúrenie je vypnuté (rozopnutý termostat), ak je okolitá teplota o 0,5 °C väčšia akonastavená teplota.

Poznámka:

V priebehu zmeny nastavenia požadovanej teploty termostat zostáva v tom režime, v ktorom sa nachádzal pred zmenou teploty. To znamená, že pri zopnutom stave symbol teplomeru bliká a svieti zelená LED, pri rozopnutom stave symbol teplomera svieti neprerušovane a LED nesvieti. Až po zhasnutí symbolu „ruka“ v závislosti na hodnotách teploty okolia a zvolenej teplote je pomocou symbolu teplomera (buď svieti neprerušovane alebo bliká) zhodnotený stav a podľa toho je zopnuté alebo vypnuté ohrevné zariadenie.

  Kompletné vybavenie kúpeľní a WC
  Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk
  Spracovanie osobných údajov môžete ovplyvniť úpravou svojich preferencií ochrany súkromia.